Restauracje i żywność

Boczek kanadyjski

Boczek kanadyjski to rodzaj boczku, który jest wytwarzany w Kanadzie z boczku wieprzowego. Boczek kanadyjski różni się od bekonu amerykańskiego, który jest wytwarzany z mięsa pobranego z grzbietu świni. Boczek kanadyjski jest zwykle wytwarzany z wieprzowiny i wołowiny, ale czasami zawiera niewielką ilość tłuszczu wieprzowego. W Kanadzie bekon kanadyjski jest zwykle podawany na kanapkach lub używany jako składnik potraw. W Stanach Zjednoczonych jest również znany jako bekon z tyłu i szynka piknikowa w Wielkiej Brytanii.

Z czym mylony jest boczek kanadyjski ? 

Boczek kanadyjski jest często mylony z bekonem w stylu amerykańskim „wiejskim” lub „paskowatym”, który ma cieńszą warstwę mięsa niż bekon kanadyjski. Boczek kanadyjski to rodzaj mięsa wieprzowego peklowanego w soli, cukrze i czerwonym winie. Ma różowo-szary kolor i lekko słodki smak. Boczek kanadyjski jest najpopularniejszą formą mięsa wieprzowego w Kanadzie. Występuje również w wielu innych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Japonii, Malezji i Korei Południowej. Kanadyjski boczek istnieje od wieków, ale jego popularność zaczęła rosnąć pod koniec XIX wieku, kiedy został sprzedany przez kanadyjskich rolników, którzy szukali sposobów na zarabianie pieniędzy na swojej ziemi. Boczek kanadyjski to rodzaj boczku wytwarzanego z polędwicy wieprzowej. Nie jest wędzony jak tradycyjny bekon amerykański. Główną różnicą między bekonem kanadyjskim a innymi rodzajami polędwicy wieprzowej, takimi jak boczek i grzbiet, jest to, że bekon kanadyjski ma wyższą zawartość tłuszczu. Boczek Kanadyjski to rodzaj wieprzowiny, wycinany ze środkowej części polędwicy wieprzowej i peklowany solą, cukrem i przyprawami. Boczek kanadyjski to rodzaj wędliny, który jest wytwarzany ze schabu wieprzowego i zwykle jest gotowany. Może być spożywany jako produkt śniadaniowy, jako część kanapki lub jako dodatek do drugiego dania. Boczek kanadyjski może być użyty do wzmocnienia smaku wielu potraw. Można go również stosować do kanapek i sałatek. Boczek kanadyjski to rodzaj bekonu, który jest dostępny w Kanadzie, ale nie w Stanach Zjednoczonych. Jest zrobiony ze schabu wieprzowego i ma inny smak niż bekon amerykański.

Kiedy powstał bekon kanadyjski ?

Mówi się, że bekon kanadyjski został wynaleziony w 1868 roku. Wynalazek bekonu kanadyjskiego przypisuje się Johnowi A. Brownowi, rzeźnikowi ze Smithfield w Ontario, który stworzył mięso przy użyciu skrawków wieprzowych i saletry (azotanu potasu). Boczek kanadyjski stał się popularny po wprowadzeniu go do Stanów Zjednoczonych w XIX wieku, kiedy zaczęto importować wieprzowinę z Kanady. Boczek kanadyjski to rodzaj bekonu wieprzowego peklowanego solą, cukrem i przyprawami. Boczek kanadyjski jest czasami nazywany bekonem boczkiem lub boczkiem kanadyjskim. Termin „bekon kanadyjski” został po raz pierwszy użyty w 1867 r.,kiedy rząd kanadyjski wprowadził wymóg oznaczania kraju pochodzenia całej wieprzowiny. Boczek kanadyjski ma inny smak niż zwykły bekon amerykański, ponieważ nie używa azotynów ani azotanów do peklowania mięsa. Ma też nieco inną konsystencję, ponieważ jest wędzony w niskich temperaturach przez krótszy czas niż tradycyjny bekon amerykański.