odpluskwianie warszawa

Odpluskwianie Warszawa – pozbądź się insektów na dobre

Pluskwy to małe owady, które żywią się krwią ludzi i zwierząt. Pluskwy znajdują się w pęknięciach i szczelinach ram łóżek, materacy, desek czołowych, podstaw mebli i tapicerki. Ukrywają się w ciągu dnia i wychodzą w nocy, aby gryźć. Można je również znaleźć w innych miejscach, takich jak kina, biblioteki czy biura.

Być może słyszałeś o pluskwach lub widziałeś je podczas podróży, ale jak one wyglądają? Skąd możesz wiedzieć, czy je masz? Co powinieneś zrobić, jeśli znajdziesz dowody na ich obecność? Czy warto korzystać z dezynsekcji i odpluskwiania przez specjalne firmy?

Czym są pluskwy?

Pluskwy to małe, płaskie owady, które żywią się krwią ciepłokrwistych zwierząt. Dorosła pluskwa ma około 1/4 cala długości i jest koloru brązowego. Jaja są białe i wyglądają jak małe ziarenka ryżu.

Pluskwy nie roznoszą chorób, ale mogą powodować reakcje alergiczne, które wahają się od łagodnych do poważnych. Jeśli zostałeś ugryziony przez pluskwę lub jeśli myślisz, że mogłeś być narażony na jej działanie, jak najszybciej udaj się do lekarza w celu oceny.

Potrzebne odpluskwianie – symptomy obecności pluskw

Wiesz już, że potrzebujesz zwalczyć pluskwy? Jeśli mieszkasz w stolicy, to poszukaj profesjonalistów – odpluskwianie w Warszawie to jeden ze skutecznych sposobów na insekty.

Rozpoznaj pluskwy:

  • Ukąszenia pluskiew są zwykle w jednej linii lub klastrze trzech do pięciu.
  • Mogą być swędzące i czerwone, spuchnięte i mieć białe centrum. Czasami blanszują się lub bladną, gdy się na nie naciska; nazywa się to objawem „woskowania i słabnięcia”. Ukąszenia mogą również pojawić się jako małe pręgi, które wyglądają jak ukąszenia komarów lub pokrzywki.
  • Ukąszenia pluskwy mogą być mylone z ukąszeniami innych owadów, takich jak pchły lub pająki (które mogą mieć wiele śladów nakłuć), więc ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, co jeszcze działo się w czasie, gdy ukąsił cię pluskwa (na przykład, czy sprzątałeś kurz? Czy w domu były pająki?). Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy ugryzienie owada pochodzi od pluskwy, czy od czegoś zupełnie innego, Twój lekarz może pomóc określić dokładnie, jakiego rodzaju ugryzienie pluskwa.

Dlaczego odpluskwianie jest konieczne?

Ukąszenia pluskiew są często mylone z ukąszeniami innych owadów. Ponieważ pluskwy nie mają znaczenia medycznego, ich ukąszenia są zwykle ignorowane i pozostawiane bez leczenia. Najczęstszy błąd jest mylić je z ukąszeniami pcheł lub komarów.

Ukąszenia jednak mogą powodować alergie i nieprzyjemne objawy. Zadbaj o komfort i jeśli rozpoznajesz u siebie pluskwy, to zamów specjalistyczne odpluskwianie w Twoim mieście.