Turystyka i hotelarstwo

Calgary

Calgary to największe miasto Alberty w Kanadzie. To tętniące życiem, przyjazne miejsce z bogatą kulturą i różnorodnością. Miasto ma gospodarkę opartą na przemyśle naftowym i gazowym i oferuje wiele możliwości dla biznesu. W Calgary odbywa się także imponująca liczba festiwali i wydarzeń w ciągu roku, więc zawsze dzieje się coś ciekawego! Calgary to ekscytujące miejsce do życia, które ma wiele do zaoferowania. To nie jest po prostu kolejne kanadyjskie miasto – jest wyjątkowe!

Dlaczego Calgary ostatnio zyskało popularność ?

W ciągu ostatnich kilku lat Calgary stało się popularnym celem zarówno Kanadyjczyków, jak i turystów z zagranicy. Nic dziwnego, że dzięki przyjaznej kulturze i pięknym naturalnym otoczeniu miasto stało się popularnym miejscem dla wielu osób, które chcą osiedlić się w Kanadzie. Calgary to miasto w kanadyjskiej prowincji Alberta. Znajduje się w pobliżu geograficznego centrum prowincji i znajduje się na wysokości 695 metrów (2274 stóp) nad poziomem morza. Calgary to nowoczesne i zróżnicowane kulturowo miasto, które w 2016 r. liczyło 1 239 635 mieszkańców. Zostało opisane jako „Miasto festiwali” ze względu na dużą liczbę festiwali i wydarzeń kulturalnych. Calgary zostało założone w 1876 roku, kiedy utworzono Straż Pożarną Calgary w celu zwalczania pożarów spowodowanych szybkim rozwojem budownictwa w tym roku. Miasto zostało zarejestrowane 4 listopada 1884 r., A jego pierwszym burmistrzem został James Baines.

Ile osób ma miasto Calgary ?

Calgary to miasto w Albercie w Kanadzie. Jest to największe miasto w Albercie z populacją około 1,2 miliona ludzi. W Calgary znajdziesz szeroką gamę atrakcji i wydarzeń dla wszystkich zainteresowań i gustów. Miasto ma wiele atrakcji, takich jak  zoo w Calgary, wieża Calgary Tower, Calgary Stampede, centrum nauki Telus Spark oraz wiele innych muzeów i galerii. Oprócz tych atrakcji, w Calgary przez cały rok odbywa się wiele festiwali! Calgary to miasto pełne rozrywek i rozrywek. To idealne miejsce dla gości, którzy chcą cieszyć się przyrodą, kulturą i wyjątkowymi przeżyciami. Calgary znajduje się u zbiegu rzek Bow i Elbow na południu prowincji, u podnóża kanadyjskich Gór Skalistych. Jest znany ze swojego naturalnego piękna oraz bliskości gór, parków i innych ważnych elementów przyrodniczych. Calgary jest także domem dla wielu wydarzeń kulturalnych, takich jak festiwale, przedstawienia teatralne i imprezy sportowe. Calgary Stampede to jedno z największych rodeo w Ameryce Północnej.

Jakie atrakcje oferuje miasto Calgary ?

Miasto oferuje wiele atrakcji dla osób w każdym wieku, w tym:

-Akwarium;

– Zoo w Calgary;

-Muzeum;

-Narodowa Galeria Sztuki;

– Narodowe Centrum Muzyki;

– Wieża Calgary;

– Chodnik przy Stephen Avenue.