Turystyka i hotelarstwo

Vancouver

 Vancouver to miasto w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, liczące ponad 2,3 miliona mieszkańców. Jest to jedno z najpopularniejszych miast dla ekspatów i turystów w Ameryce Północnej. Vancouver zostało wymienione jako jedno ze 100 najlepszych miejsc do życia przez magazyn MoneySense i zajęło drugie miejsce na liście 10 najlepszych miast CNN do odwiedzenia w 2018 roku. Lokalizacja Vancouver zapewnia dostęp do różnorodnych zajęć i atrakcji, od Oceanu Spokojnego z jednej strony po bujne lasy i góry z drugiej.

Ile mieszkańców ma Vancouver ?

Vancouver to jedno z najpiękniejszych miast Kanady i miasto przyszłości. Liczy około 642 000 mieszkańców i znajduje się na południowym krańcu Kolumbii Brytyjskiej. Vancouver zostało pierwotnie zasiedlone przez Europejczyków w 1792 roku. Miasto było pod silnym wpływem chińskiej populacji imigrantów, która pomogła stworzyć wyjątkową kulturę znaną jako „Vancouverism”. Miasto jest domem dla wielu atrakcji, takich jak Stanley Park, English Bay Beach, Granville Island i Gastown. Vancouver jest trzecim najbardziej zaludnionym miastem w Kanadzie i najbardziej zaludnionym obszarem metropolitalnym w zachodniej Kanadzie. Jest dobrze znany ze swojego naturalnego piękna, łagodnego klimatu i kwitnącej sceny kulturalnej. Vancouver zawsze było miastem imigrantów, z ponad 50% ludności urodzonej poza Kanadą. Był także domem dla wielu znanych autorów, takich jak Margaret Atwood i Jack Kerouac. Dziś nadal jest magnesem dla kreatywnych ludzi z całego świata. Miasto ma reputację wyluzowanego i przyjaznego, co czyni je idealnym miejscem do zamieszkania lub odwiedzenia.

Ile kosztuje mieszkanie w Vancouver ?

To ważne pytanie, które należy zadać, gdy szukasz miejsca do życia w Vancouver. Jeśli szukasz miejsca do wynajęcia, średnia cena mieszkania z jedną sypialnią w Vancouver wynosi 2400 USD. Z drugiej strony mieszkanie z trzema sypialniami można znaleźć za 3000 USD. Jeśli chodzi o zakup nieruchomości, średnia cena domu jednorodzinnego wynosi 1 milion USD, a mieszkania wahają się od 200 000 do 300 000 USD w zależności od wielkości i lokalizacji. Vancouver to popularne miasto w Kanadzie. Koszty życia tutaj są bardzo wysokie i znalezienie niedrogiego mieszkania może być trudne. Głównym czynnikiem wysokich kosztów życia w Vancouver są ceny wynajmu. Ceny mieszkań stale rosną w ciągu ostatnich kilku lat, co utrudnia wielu ludziom znalezienie niedrogiego mieszkania. Istnieją różne sposoby na znalezienie niedrogich mieszkań w Vancouver, ale wszystkie zależą od budżetu i potrzeb. Niedawne badanie przeprowadzone przez Kanadyjskie Centrum Analiz Ekonomicznych wykazało, że Vancouver jest obecnie najdroższym miastem w Kanadzie, a mediana wartości domu wynosi 1,1 miliona dolarów. Koszty życia w Vancouver gwałtownie wzrosły w ostatnich latach i nic dziwnego, dlaczego. Miasto słynie z pięknych naturalnych krajobrazów, zróżnicowanej populacji i tętniącej życiem kultury.