Ważne wydarzenie miasta Katowice: budowa stadionu baseballowego

Budowa stadionu baseballowego w Katowicach to jedno z najważniejszych wydarzeń dla miasta i polskiego baseballu. Stadion będzie zlokalizowany w kompleksie stadionów obejmującym również boisko piłkarskie, obiekty lekkoatletyczne i inne areny sportowe.

Początkowy projekt stadionu baseballowego

Pierwszy projekt stadionu stworzyła firma Forum Polska we współpracy z biurem architektonicznym „Studio Baukultur”. Jego forma została zainspirowana kształtem buta sportowego. Przyszły obiekt powinien zapewniać kibicom komfort, ułatwiać dostęp do różnych obiektów i zachęcać do aktywnego udziału w życiu sportowym. W tym celu wyposażono go w kilka pięter o różnych funkcjach. Na dwóch niższych kondygnacjach znajdą się hale sportowe oraz usługi takie jak szatnie, szatnie, centrum prasowe itp., natomiast dwie górne przeznaczone są na strefy VIP. Są jednak pomysły, jak mogłoby to wyglądać. Jeden z nich opiera się na nowoczesnej architekturze, która starałaby się zintegrować ten nowy budynek ze starą stalownią.

Planowanie budowy stadionu

Budowa stadionu baseballowego w Katowicach to temat bardzo ważny i popularny. Sama budowa trwa. Wciąż jednak nie jest znany termin zakończenia projektu. Jest planowany od 2013 roku i będzie jednym z pierwszych projektów w Polsce spełniających międzynarodowe standardy. Budowa nowego stadionu baseballowego w Katowicach rozpoczęła się 2 stycznia 2018 roku. Stadion ma stać się areną Igrzysk Europejskich 2019 i stać się największym, jaki kiedykolwiek wybudowano w Polsce. Miejsce budowy nowego stadionu zostało wybrane blisko granicy z Niemcami, iż myślą o tym zostało zaprojektowane. Na przykład jeden z głównych punktów dojazdowych do niego znajduje się wzdłuż alei, która będzie również łączyć dwa dworce kolejowe i warszawski Ostbahnhof („stacja wschodnia”).

Czynniki przy budowie stadionu

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed budową stadionu baseballowego. Po pierwsze, ważne byłoby rozważenie, ile pieniędzy można by wydać na takie rzeczy, jak poprawa systemów transportowych lub tworzenie nowych miejsc pracy dla ludzi mieszkających w mieście. Po drugie, ważne byłoby wiedzieć, jakie inne sporty są dostępne w mieście i ile osób w nich uczestniczy. Stadion będzie również wykorzystywany do gry w piłkę nożną, rugby i inne sporty. Główną różnicą w stosunku do innych stadionów jest to, że może pomieścić więcej osób niż inne obiekty. Uważa się, że zostanie ukończony do 2020 roku.