przecinarki tarczowe

Nowoczesne przecinarki tarczowe 

Piła łukowa to nowoczesny typ piły poprzecznej. Jest to średniej wielkości narzędzie ręczne, które jest najczęściej używane na zewnątrz do przycinania drzew i cięcia kłód. Piła łukowa ma zęby tnące poprzecznie, które są w stanie usuwać trociny podczas wsuwania i wysuwania. Ich ostrza są dość długie i wąskie, dzięki czemu nadają się do cięcia grubych kawałków drewna. Mogą być również używane do wykonywania zakrzywionych cięć.

Wyrzynarka

Najbardziej przypominająca piłę tarczową awexim.pl, wyrzynarka ma długie, cienkie ostrze do wykonywania skomplikowanych cięć. Wyrzynarka ma dłuższą, większą ramę, która umożliwia cięcie dalej od zewnętrznych krawędzi, ale ostrza nie można obracać, co powoduje bardziej żmudne i trudne pozycje cięcia podczas wykonywania skomplikowanych przewijań.

Piła do dziurek

Piły te mają kształt sztyletu z ostrzem, które dochodzi do punktu na przeciwległym końcu pojedynczego uchwytu. Są również znane jako „piły jab”, ponieważ ostry czubek pozwala im przebić się przez materiały takie jak płyta gipsowo-kartonowa, a następnie przepiłować. Ich cienkie ostrze sprawia, że idealnie nadają się do wykonywania niewygodnych manewrów cięcia lub wykonywania małych otworów. Służą również do wycinania szorstkich wzorów. Tego typu piły zazwyczaj występują w dwóch odmianach; ze stałym ostrzem lub z wysuwanym ostrzem.

Piła japońska

Zbudowany z jednym uchwytem i wystającym mocnym, cienkim ostrzem tnącym, ten typ piły jest bardziej precyzyjny niż piła tylna i ma tę zaletę, że umożliwia dotarcie do miejsc, do których inne piły nie mogą dotrzeć. Piły te są dostępne w trzech typach (dozuki, ryoba i kataba) i mogą być używane do cięcia twardego i miękkiego drewna z równą precyzją.

Piła do cięcia wzdłużnego

Piła wzdłużna jest jednym z najpopularniejszych typów pił, które posiada każdy, kto pracuje z drewnem, i prawdopodobnie najczęściej używaną piłą, ponieważ jest wszechstronna i nadaje się do wielu prac. Piła wzdłużna przeznaczona jest do cięcia drewna równolegle do włókien. Ma niewiele zębów na cal w porównaniu z większością innych pił ręcznych, chociaż każdy ząb jest bardzo ostry, aby usuwać wióry podczas pracy, prawie jak zbiór dłut pracujących razem jednocześnie.