komora hiperbaryczna warszawa

Czym jest komora hiperbaryczna w Warszawie ?

 Komora hiperbaryczna to nic innego jak komora próżniowa, która jest wyposażona w tlen. Jej głównym zadaniem jest dostarczanie tlenu do wszystkich komórek i tkanek ciała. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala usprawnić funkcjonowanie całego organizmu, a także zwalczyć wiele dolegliwości i chorób. Komora hiperbaryczna przypomina duży rurociąg, który jest podłączony do kompresora tlenowego. W jej wnętrzu wytwarzana jest nadciśnienie, które umożliwia, by tlen szybciej i łatwiej niosło się do organizmu. Dzięki temu komórki i tkanki dostają wystarczającą ilość tlenu. 

Jak działa komora hiperbaryczna w Warszawie ? 

Komora hiperbaryczna przeznaczona jest dla ludzi w każdym wieku. Jest w pełni bezpieczna, ponieważ przedstawia całkowity kontakt z tlenem. Kiedyś komory hiperbaryczne stosowane były tylko i wyłącznie przez sportowców, ale dziś może korzystać z nich każdy. Komora hiperbaryczna pozwala na wypełnienie tlenem całego ciała. Dzięki niej można gościć tlen w organizmie. Tlen zawarty w komorze hiperbarycznej jest przede wszystkim wykorzystywany w komórkach i tkankach. Dzięki temu organizm zyskuje siły, a także lepiej funkcjonuje. Komora hiperbaryczna może być używana przez pacjentów w wieku od 3 do 90 lat. Jeśli chodzi o kobiety, komora hiperbaryczna można stosować w ciąży, podczas karmienia piersią. Nie ma żadnych przeciwwskazań.

Kto powinien korzystać z komory hiperbarycznej w Warszawie ? 

Hiperboliczna komora jest wskazana w przypadkach: infekcje górnych dróg oddechowych, które nie reagują na leczenie farmakologiczne; choroby układu oddechowego; choroby układu krążenia; choroby nerek i wątroby; choroby ogólnoustrojowe; stany nadmiernego stresu i nadmiernego wysiłku fizycznego; przedłużone stany bezsenności; zaburzenia pracy serca; przewlekłe zaparcia; nadmierne owłosienie; choroby skóry; choroby ginekologiczne; spowolnienie wzrostu u dzieci; zaburzenia koncentracji i uwagi; do utraty wagi; w celu poprawy jakości życia.

Jak działa komora hiperbaryczna w Warszawie? 

Komora hiperbaryczna ma wiele przeciwwskazań. Wymagają one pewnej ostrożności podczas używania tej komory. W komorze hiperbarycznej przeprowadza się terapię tlenową. Podczas wykonywania procedur w komorze przepływają specjalne kompozycje tlenowe. W tym przypadku poziom tlenu w powietrzu wynosi ok. 96%. Nadmiar tlenu pomaga organizmowi w szybkim leczeniu chorób. W komorze hiperbarycznej przeprowadza się terapię tlenową. Podczas wykonywania procedur w komorze przepływają specjalne kompozycje tlenowe.