przecinarki tarczowe

Przecinarki tarczowe – co to za urządzenia?

Piła tarczowa to piła elektryczna, która obraca okrągłe płaskie ostrze do cięcia drewna, metalu lub tworzywa sztucznego w zależności od wybranego ostrza. Piły tarczowe są wyposażone w rękojeść z włącznikiem/wyłącznikiem, nakrętkę trzpienia utrzymującą tarczę w miejscu oraz osłony chroniące operatora przed dotknięciem wirującego ostrza. Ponadto piły tarczowe mają regulację wysokości/głębokości i ukosowania. Szczegółowe informacje znajdują się w instrukcji obsługi pilarki tarczowej.

Jak bezpiecznie używać piły tarczowej

Szczególnie ważne jest noszenie okularów ochronnych podczas obsługi elektrycznej pilarki tarczowej. Aby bezpiecznie używać piły tarczowej, wybierz tarczę odpowiednią do wykonywanej pracy, mocno przymocuj ją do pilarki za pomocą nakrętki trzpienia, a następnie dopasuj stopę do odpowiedniej wysokości i skosu do wykonywanej pracy. Gdy będziesz gotowy do cięcia, podłącz pilarkę do gniazdka elektrycznego, mocno chwyć rękojeść, ustaw ostrze blisko (nie dotykając) miejsca cięcia, naciśnij wyłącznik bezpieczeństwa, a następnie naciśnij spust. Powoli podążaj za znakiem cięcia. Gdy prawie skończysz, upewnij się, że koniec ciętego drewna jest trzymany i nie pęka z powodu nieobsługiwanego ciężaru. 

Ze względów bezpieczeństwa pamiętaj, że zęby są ostre i nie należy ich kłaść na powierzchniach, które mogłyby uszkodzić. Pilarki tarczowe wymagają okresowego czyszczenia nieużywanym pędzlem lub doprowadzenia powietrza w celu usunięcia trocin. Lepszej jakości piły tarczowe można w razie potrzeby profesjonalnie naostrzyć. Tańsze ostrza są bardziej ekonomiczne w wymianie. Inne przydatne piły obejmują różne piły ręczne i piły szablaste. Piłę tarczową można zmodyfikować do cięcia kilku materiałów, wybierając inne tarcze.

Jakiego urządzenia potrzebujesz?

Narzędzia do naprawy w domu: niezależnie od tego, czy wolisz korzystać z Yellow Pages do wszystkiego, co wymaga naprawy w domu, czy też uważasz się za zwykłego majsterkowicza, istnieje garść narzędzi, które każdy powinien mieć w swojej skrzynce narzędziowej. Dowiedz się wszystkiego o nich w tym artykule.

Piły elektryczne: Kiedy potrzebujesz trochę więcej mocy lub wykonujesz duże zadanie z dużą ilością cięć, prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie piła mechaniczna. Najpopularniejsze typy to piły tarczowe, piły szablaste i piły szablaste. Zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać przydatne informacje na temat wszystkich pilarek.

Piła szablasta: Piła szablasta ma małe ostrze, które porusza się w górę iw dół po ciętym przedmiocie. Co więcej, do wyboru jest wiele różnych brzeszczotów do pił szablastych, które umożliwiają cięcie dowolnego materiału, z którym pracujesz.