Pompy ciepła do basenów

Pompy ciepła do basenów – różnice w urządzeniach 

Wielu właścicieli basenów korzysta z solarnego ogrzewania basenu (maty paskowe), aby cieszyć się komfortową kąpielą przez cały rok. Podczas gdy słoneczne ogrzewanie basenu to świetny sposób na ogrzanie basenu, jeśli masz mnóstwo dostępnej powierzchni na dachu, istnieje inna opcja, która staje się coraz bardziej popularna — basenowa pompa ciepła. Oto, jak działają te urządzenia i czym różnią się od konwencjonalnego ogrzewania basenu.

Różnica między podgrzewaczem basenowym a pompą ciepła

Podgrzewacz basenowy wykorzystuje energię elektryczną, gaz ziemny lub propan do podgrzewania wody w basenie. Pompa ciepła VivaPool.pl działa na zasadzie wymiany ciepła. Powietrze wokół nas zawiera pewną ilość ciepła, nawet zimą. Urządzenie pobiera ciepło z powietrza i wykorzystuje wymiennik ciepła do podgrzewania wody, która przepływa przez pompę ciepła i zwraca ogrzaną wodę do basenu. Ponieważ pompy ciepła zużywają mniej zasobów do generowania ciepła, są bardziej energooszczędnym sposobem ogrzewania basenu.

Jak wybrać basenową pompę ciepła?

Nie wszystkie pompy ciepła są sobie równe. Aby uzyskać najlepszą wydajność, ważne jest, aby wybrać odpowiedni. Oto, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie pompy ciepła do basenu.

  • Sprawdź ocenę COP

COP oznacza „współczynnik wydajności”. Mierzy efektywność wymiany ciepła w porównaniu ze standardową formą ogrzewania zwaną ogrzewaniem oporowym. Im wyższy wskaźnik COP, tym bardziej energooszczędna jest pompa ciepła i tym niższe będą koszty eksploatacji.

  • Nie kieruj się wyłącznie ceną

Uważaj na tanie pompy ciepła. Aby umieścić niższą cenę na swoim produkcie, producent musi poświęcić jakość, funkcje i / lub wydajność. Zasadniczo jest mało prawdopodobne, aby tańsze pompy ciepła były wyposażone w technologię inwerterową. W rezultacie będą mniej wydajne, więc ich eksploatacja będzie kosztować znacznie więcej pieniędzy. Inwerter ze sprężarką o zmiennej prędkości automatycznie dostosuje moc wyjściową pompy ciepła do temperatury wody, dzięki czemu pozostanie ona stała na ustawionej temperaturze.

  • Zasil swoją pompę ciepła za darmo dzięki słońcu

W połączeniu z panelami słonecznymi pompa ciepła może być niezwykle tania w eksploatacji, ponieważ w ciągu dnia może wykorzystywać darmową energię słoneczną. Pompy ciepła są kompaktowe i idealne dla osób z ograniczoną przestrzenią na dachu lub gruncie oraz idealne, jeśli masz system energii słonecznej o rozsądnej wielkości (min. 5 kW).