Pompy ciepła do basenów

Pompa ciepła basenowa – jak dopasować pompę?

Pompy ciepła różnią się wielkością. Upewnij się, że zainstalowałeś pompę ciepła o odpowiedniej wielkości, aby dopasować ją do rozmiaru basenu. Zbyt mała pompa ciepła może nie ogrzać odpowiednio dużego basenu. Wskazówka! Konieczne jest używanie przykrycia/koca na basen w nocy i podczas zimnej pogody, aby zatrzymać ciepło. W przeciwnym razie to trochę tak, jakbyś oczekiwał, że Twoja kąpiel utrzyma temperaturę przez noc.

Jak tanio ogrzać basen?

Budowa basenu wydaje się przedsięwzięciem, ale nim nie jest: najbardziej wymagającym zadaniem (głównie dlatego, że musi być stałe) jest konserwacja. Czyszczenie, wymiana filtrów, przykrywanie, a przede wszystkim ogrzewanie: piękny (i drogi) basen zewnętrzny, który upiększa dom, nie może stać nieużywany przez 10 miesięcy w roku!

Pompa ciepła znajduje się obecnie wysoko na liście preferencji wszystkich posiadaczy basenów podziemnych i naziemnych, ponieważ gwarantuje maksymalną wydajność poprzez:

  • Minimalne zużycie energii
  • Minimalne zapotrzebowanie na miejsce
  • Niski dźwięk
  • Niski wpływ na środowisko

Jak działają pompy ciepła?

Wielkim sukcesem pomp ciepła jest oferowana przez nie oszczędność energii. Jest to urządzenie, które okazuje się najlepsze w swoim rodzaju pod względem niskiego zużycia energii: to fakt, który już wykazaliśmy poprzez precyzyjne obliczenia i pomiary wydajności wykonane przez akredytowane laboratoria.

Ogólnie rzecz biorąc, pompa ciepła wykorzystuje energię odnawialną dostępną w przyrodzie, może to być powietrze, woda lub grunt. 60-80% energii potrzebnej do pracy pompy ciepła pochodzi z otoczenia. Pozostałe zapotrzebowanie na energię pokrywa zasilanie, które jest minimalne, ponieważ pompa ciepła wytwarza do 4,5 lub 6 kWh energii cieplnej w zależności od temperatury pracy i zużywa tylko 1 kWh.

Decyzja o porzuceniu zaufanej pompy ciepła na rzecz innego systemu grzewczego oznacza:

  • Wyższe rachunki za prąd za grzałkę elektryczną (co na pierwszy rzut oka może wydawać się atrakcyjne, bo koszt początkowy jest niższy niż w przypadku pompy ciepła)
  • Bądź przygotowany na zapłacenie dużych sum za dostawy (prąd i gaz), jeśli zdecydujesz się podłączyć elektryczny wymiennik ciepła do domowego kotła.
  • Unikanie niekorzystnych warunków pogodowych dla maksymalnej wydajności, jeśli zdecydujesz się zainstalować panele fotowoltaiczne (które i tak mają znaczący wpływ na budżet rodzinny przy zakupie).

Skontaktuj się ze specjalistą, aby pomógł dobrać Ci najlepsze urządzenie.