Kia leasing

Kia leasing: Zastanawiasz się, czy to opcja dla Ciebie? 

Wybór między kupnem a leasingiem samochodu jest często trudnym wyborem. Z jednej strony kupowanie wiąże się z wyższymi miesięcznymi kosztami, ale w końcu posiadasz aktywa – swój pojazd. Z drugiej strony leasing wiąże się z niższymi miesięcznymi opłatami i pozwala prowadzić pojazd, który może być droższy niż na zakup, ale wchodzisz w cykl, w którym nigdy nie przestajesz płacić za pojazd. Ponieważ więcej osób wybiera leasing niż pożyczkę niż kilka lat temu, boom na leasing nie kończy się w najbliższym czasie.

Kupno czy leasing?

Zakup pojazdu za pomocą konwencjonalnego kredytu samochodowego jest dość prosty. Pożyczasz pieniądze z banku, unii kredytowej lub innej instytucji pożyczkowej i dokonujesz miesięcznych płatności przez określoną liczbę lat. Część każdej płatności jest przeznaczana na spłatę odsetek od pożyczki, a reszta jest wykorzystywana na spłatę kapitału. Im wyższa stopa procentowa, tym wyższa płatność. Spłacając kapitał, budujesz kapitał, aż do końca pożyczki samochód będzie twój. Możesz zatrzymać samochód tak długo, jak chcesz i traktować go tak ładnie – lub źle – jak chcesz. Jedynymi karami za modyfikacje lub nadużycia mogą być rachunki za naprawy i niższa wartość odsprzedaży w przyszłości.

W przypadku leasingu mylease.pl kupujący dokonują miesięcznej opłaty za prowadzenie nowego samochodu przez określony czas. Ta opłata jest często niższa niż miesięczny koszt finansowania nowego pojazdu, ale kupujący muszą zwrócić samochód na koniec okresu leasingu. Ponieważ więcej osób niż kiedykolwiek pracuje z domu, ograniczenia kilometrów w leasingu mogą nie być czynnikiem dla wielu kupujących. Wręcz przeciwnie: wielu może stwierdzić, że nie wykorzystują mil, za które zapłacili. Przewidywalność płatności i kosztów posiadania (brak kosztownych napraw w okresie gwarancji!) ma swój urok. Jednak życie może być nieprzewidywalne, a leasing jest mniej elastyczny niż zakup. Aby dowiedzieć się, czy leasing czy zakup jest dla Ciebie odpowiedni, przyjrzymy się zaletom i wadom.

Plusy leasingu

Z pozoru leasing może być bardziej atrakcyjny niż zakup. Miesięczne płatności są zwykle niższe, ponieważ nie spłacasz żadnej kwoty głównej. Zamiast tego po prostu pożyczasz i spłacasz różnicę między wartością samochodu, gdy jest nowy, a wartością rezydualną samochodu – jego oczekiwaną wartością po zakończeniu leasingu – plus opłaty finansowe. Pamiętaj, że w ostatecznym rozrachunku leasing zwykle kosztuje cię więcej niż równoważna pożyczka, ponieważ płacisz za samochód w czasie, gdy najszybciej traci on na wartości.