Peleciarka do słomy

Peleciarka do słomy – jak dbać o takie urządzenia? 

Schładzanie cząstek po peletach nie może być ani zbyt szybkie, ani wystarczające. Jeśli będzie zbyt szybko, powierzchnia peletów ulegnie pęknięciu. Jeśli nie wystarczy, wysoka temperatura sprawi, że materiał będzie wilgotny, powodując pleśń. Temperatura peletów powinna być zgodna z temperaturą pokojową.

Użytkowanie i konserwacja peleciarki

Matryca pierścieniowa wykonana jest ze stali węglowej, stali stopowej lub stali nierdzewnej. Matrycę pierścieniową możemy dobrać w zależności od korozji materiału i intensywności pracy. Generalnie wybieramy stal nierdzewną na materiały korozyjne i matrycę pierścieniową z małym otworem. Rolka jest zwykle wykonana ze stali węglowej lub stali konstrukcyjnej stopowej.

Współczynnik kompresji matrycy pierścieniowej. Współczynnik kompresji matrycy pierścieniowej to stosunek efektywnej długości roboczej i średnicy otworu matrycy. Stopień kompresji matrycy pierścieniowej można wybrać zgodnie z formułą surowca i wymaganiami produktu. Niski stopień kompresji może zwiększyć produkcję, zmniejszyć zużycie energii i zmniejszyć ścieranie matrycy pierścieniowej i rolki dociskowej. Ale będzie produkować luźne granulki o różnej długości i dużej ilości proszku; Wręcz przeciwnie, wysoki stopień kompresji daje mocne peletki o gładkim wyglądzie i niskim stopniu sproszkowania, ale koszt produkcji jest wysoki. 

Użytkownicy mogą wybrać stopień kompresji matrycy pierścieniowej zgodnie z własnymi potrzebami. Ogólnie rzecz biorąc, stopień kompresji matrycy pierścieniowej dla paszy dla zwierząt gospodarskich i drobiu wynosi poniżej 10, a dla paszy dla peletów wodnych jest większa niż 10.

Regulacja

W celu wyregulowania odstępu między nową matrycą pierścieniową a rolką, najwyższe punkty matrycy pierścieniowej i rolki powinny być lekko zetknięte. Jeżeli regulacja jest w stanie roboczym, należy odpowiednio zwiększyć nacisk matrycy pierścieniowej i rolki. Jeśli szczelina między matrycą pierścieniową a rolką jest zbyt duża, rolka nie będzie się obracać, co spowoduje zablokowanie. Jeśli szczelina jest zbyt mała, zwiększy to ścieranie i obciążenie, powodując poważne uszkodzenia. Powinniśmy sprawdzać różnicę w czasie przynajmniej raz na cztery godziny. Podczas regulacji każdej rolki należy zwrócić uwagę na kierunek regulacji.