wiązki kablowe

Jak łączy się wiązki kablowe?

Jeśli chodzi o łączenie przewodów, każda konfiguracja ma określone atrybuty, które czynią ją bardziej korzystną dla określonego zestawu aplikacji. To samo można powiedzieć o konfiguracji schodkowego wiązania przewodów. Naprzemienna wiązka przewodów jest bardzo podobna do prostej konstrukcji wiązek, ponieważ wszystkie przewody są ułożone prosto i obok siebie. To, co czyni tę wiązkę wyjątkową, to fakt, że główna wiązka składa się z mniejszych wiązek, a przy pożądanej długości mniejsze wiązki mogą się odłamać. To sprawia, że wyrwania i instalacja okablowania w wielu systemach są znacznie bardziej wydajne i oszczędzają miejsce.

Aplikacje do łączenia w wiązki z naprzemiennymi przewodami

Ogólnie rzecz biorąc, schodkowa wiązka przewodów to wyjątkowa konstrukcja, która, jeśli zostanie odpowiednio zaplanowana, może ogromnie pomóc w zastosowaniach. Możliwość rozerwania w wielu punktach pomaga klientom wykonać wiele aplikacji okablowania, ponieważ różne typy kabli mogą się oderwać w razie potrzeby. Możliwość łączenia przewodów budowlanych, przewodów oświetleniowych, kabli do transmisji danych i innych grup okablowania pozwala zaoszczędzić ogromną ilość miejsca i czasu. Naprzemienne wiązanie przewodów jest jedną z najtrudniejszych konfiguracji do zamówienia, ale jest to również konfiguracja, która przynosi największe korzyści z dodatkowej prostoty, jaką zapewnia łączenie w wiązki.

Wiązka drutu spiralnego jest podobna do konfiguracji wiązki prostej, ale ma kilka unikalnych cech. Wiązka spiralna ma kable związane ze sobą i mocno skręcone. Odbywa się to dla 2 rodzajów korzyści.

  1. Mocne skręcenie pomaga zatrzymać EMI (zakłócenia elektromagnetyczne). Z tego powodu wiązka spiralna jest preferowana w stosunku do innych konstrukcji w centrach danych i systemach komunikacyjnych.
  2. Drugą ważną zaletą wiązania spiralnego drutu jest możliwość przeciągnięcia go przez rurkę. W przeciwieństwie do innych konstrukcji (prostych i schodkowych), które muszą być układane w kanałach lub korytkach, wiązkę drutu spiralnego można przeciągnąć i obrócić do 90°.

Ogólnie rzecz biorąc, spiralna wiązka przewodów to wyjątkowa konstrukcja, która idealnie nadaje się do każdego rodzaju danych lub aplikacji komunikacyjnych. Posiadanie możliwości przeciągania zamiast układania umożliwia stosowanie wiązek spiralnych w bardzo ciasnych, trudno dostępnych miejscach. Konfiguracja wiązek przewodów spiralnych jest bardzo niezawodna i jest jedną z najpopularniejszych w zastosowaniach ogólnych i transmisyjnych.